PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36151}
6,2 789
ocen
6,2 10 1 789
5,0 3
oceny krytyków
Bestia
powrót do forum filmu Bestia

Kobiety do garów!

ocenił(a) film na 6

Moralitet melodramatyczny. Pola jest młodą, rozrywkową dziewczyną, która ma nieszczęście związać się z łajdakiem. Za jego namową ucieka z domu i zamieszkuje w podejrzanym hotelu. Przekonując się, jak niegodnym zaufania jest jej kochanek, zabiera mu wszystkie pieniądze i wyjeżdża do dużego miasta robić karierę. Zostaje modelką w magazynie ubrań (!) i wpada w oko żonatemu szefowi. Tymczasem zdradzony kochanek planuje straszliwą zemstę...

To jeden z pierwszych filmów Poli, zanim zauroczyła Niemcy i III Rzeszę, a później Amerykę. Historia jest dość banalna, ale ma swoisty urok prymitywu. Wszyscy aktorzy są ekspresyjni, ale najbardziej Pola, która ma fantastyczne ciało i zmysłowe ruchy. Największe wrażenie robi jej kusicielski taniec na deskach sceny. Oto seksbomba, z której powinniśmy być dumni!

Jako moralitet BESTIA jest bardzo konserwatywna. Z filmu wynika, że kobieta powinna siedzieć w domu i powściągnąć temperament (jeśli go ma), bo inaczej ściągnie nieszczęście na siebie i na innych. Pola stara się być dobra i uczciwa ze wszystkich sił, ale i tak musi zapłacić za wyjście poza sztywny schemat patriarchatu. Zważywszy na rok produkcji, to nic dziwnego. Kobieca emancypacja dopiero raczkuje, do BŁĘKITNEGO ANIOŁA pod postacią Marleny Dietrich jeszcze daleko...

ocenił(a) film na 8
Vuzz

Szczerze mówiąc nie wydaję mi się aby właśnie to miał przekazać film. A przynajmniej nie tak ja to zrozumiałam. Raczej chodzi o to, że nie należy budować swojej przyszłości na nieszczesciu innych. Pola w filmie była straszną egoistką. Porzuciła rodziców, nie dała żadnego znaku życia, mogli myśleć, że ktoś ja zamordował i zamartwiać się. Byłego chłopaka też totalnie olała, oddała mu pieniadze jak go spotkała przypadkiem i to ze strachu chyba. Tez niezbyt sie przejmowała, że może komuś rozwalić rodzinę. Po trupach do celu. Dlatego nie wydaję mi się, że film miał przekazywać kobiety do garów ;)

ocenił(a) film na 5
naomi7_87

ja za to mam wrażenie, że to jest owszem taki patriarchalizm konserwatywny, ale od innej strony trochę - niby bohaterką jest Pola, ale tytułowa Bestia to raczej ten bon vivant, który za swoje bezeceństwa płaci... UWAGA SPOILER
śmiercią kobiet ;>

ocenił(a) film na 6
naomi7_87

Gwoli ścisłości - Pola nie miała pojęcia, że jej facet ma rodzinę.

ocenił(a) film na 7
naomi7_87

Chyba nieuważnie się oglądało, a właściwie czytało, Pola dowiedziawszy się o tym, że jej ukochany jest żonaty porzuca go!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones